wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Trochę z historii
logopedia

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, a my będziemy informować Cię o naszych nowych książkach*

 
* Zapisanie się do newslettera oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych (otrzymywanie informacji handlowych na wskazany adres e-mail). Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo eMPi2 s.c., ul. św. Wojciech 28, 61-749 Poznań. Więcej w Polityce prywatności


Trochę z historii


Trochę z historii


   Zaczęło się... 1 lutego 1991 r., gdy  Marian Pietraszewski utworzył Wydawnictwo eMPi2. Po trzech latach działalności stało się rodzinną spółką cywilną i przyjęło nazwę  Wydawnictwo eMPi2 Mariana Pietraszewskiego.

 

zmiany logo wydawnictwa

Nazwa eMPi2 jest skrótem słów: Materiały i Podręczniki Mariana Pietraszewskiego
dwa razy M, dwa razy P, a więc eMPi kwadrat, czyli eMPi
 


   Pierwsza książka ukazała się w marcu 1991 roku. Była to Organizacja gospodarki w Polsce autorstwa Mariana Pietraszewskiego, która doczekała się 7 wydań. We wrześniu 1991 roku oferta Wydawnictwa powiększyła się o Ekonomikę przedsiębiorstw dla szkół nieekonomicznych (pierwszy hit wydawnictwa, 10 wydań, ostatnie w 2000 r.), Planowanie działalności gospodarczej, Ekonomię część 1 i 2 autorstwa Piotra Urbaniaka.

   Kolejno pojawiały się następne materiały i podręczniki: Prawoznawstwo, Zbiór zadań z zasad rachunkowości, Technika biurowa, Statystyka, Marketing i analiza ekonomiczna działalności gospodarczej. Oferta podręczników do przedmiotów ekonomicznych (i innych przedmiotów zawodowych) stale się powiększa.

   W październiku 1995 roku wydaniem książki Ireneusza Króla i Józefa Pielachowskiego Nauczyciel i jego warsztat pracy utworzyliśmy kolejny dział książek - publikacje dla nauczycieli i dyrektorów szkół.


 

Obecne poradniki dla nauczycieli i dyrektorów szkół


   Od 1999 roku, wraz z reformą oświaty, poszerzyliśmy naszą ofertę o podręczniki do przedmiotów ogólnokształcących, ogólnozawodowych i ścieżek edukacyjnych na poziomie gimnazjum, liceum, technikum i zasadniczej szkoły zawodowej.  Podręczniki obudowujemy zeszytami ćwiczeń, aplikacjami do pobrania, specjalnymi stronami WWW, umożliwiając uczniom i nauczycielom ciekawe i aktywne uczenie. 
   Wychodząc naprzeciw potrzebom szkół zawodowych (technikum, szkoły policealne, ZSZ) od kliku lat wydajemy testy do egzaminu z kwalifikacji A.18, A.22, A.26, A.27, A.28, A.30, A.31, A.32, A.33, A.35, A.61, A.62 , A.65, A.68 oraz T.6, T.12, T13 i T.15.
   W latach 2013–2017 przygotowaliśmy podręczniki do kwalifikacji A.18 Prowadzenie sprzedaży, A.26 Sprzedaż produktów i usług reklamowychA.27. Organizacja i prowadzenie kampanii reklamowej oraz A.35. Sporządzanie planów, analiz i sprawozdań.

 
alt

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Książki.

alt

 


Nagrody i wyróżnieniaROK 2007 – Nominacja do NAGRODY EDUKACJA XXI

   Podczas 22. Targów Książki Edukacyjnej w Warszawie książka Media - przyjaciel czy wróg dziecka?  została uhonorowana nominacją do NAGRODY EDUKACJA XXI w kategorii "Książki pomocnicze dla nauczycieli".
 

alt


ROK 2004 – NAGRODA EDUKACJA XXI 

   NAGRODA EDUKACJA XXI (ustanowiona w 1994 roku) honoruje wartości edukacyjno-poznawcze i poziom edytorski książek polskich autorów. Podczas 16. Targów Książki Edukacyjnej w Warszawie spośród 103 książek zgłoszonych przez 40 wydawnictw, Kapituła na swym końcowym posiedzeniu w dniu 29 marca 2004 r. przyznała nagrodę w kategorii podręczniki szkolne za zestaw Jak działać na rynku  do podstaw przedsiębiorczości dla ZSZ wraz z obudową metodyczną. 

      

 alt alt
 alt


ROK 2004 – Nagroda indywidualna IIº dla dra Krzysztofa Moraczewskiego 

   6 września 2004 r. dr Krzysztof Moraczewski otrzymał z rąk Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu nagrodę indywidualną IIº za osiągnięcia w pracy naukowej, w tym za napisanie podręcznika wiedzy o kulturze Od wieży Babel do drapaczy chmur.

alt
 


ROK 2004Nagroda zespołowa IIIº dla prof. Wacława Strykowskiego, dr. Józefa Pielachowskiego, mgr Justyny Strykowskiej

   6 września 2004 r. prof. Wacław Strykowski, dr Józef Pielachowski i mgr Justyna Strykowska otrzymali z rąk Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu nagrodę zespołową IIIº za osiągnięcia w pracy naukowej, w tym za napisanie książki Kompetencje nauczyciela szkoły współczesnej.


ROK 2002 – Nominacja do NAGRODY EDUKACJA XXI

    Podczas 12. Targów Książki Edukacyjnej w Warszawie otrzymaliśmy nominację do NAGRODY EDUKACJA XXI w kategorii publikacje multimedialne za wybitne wartości edukacyjne zestawu Elementarz życia gospodarczego z WOS (moduł: wychowanie do aktywnego udziału w życiu gospodarczym).
 

alt alt


 ROK 2000 – NAGRODA EDUKACJA 2000 

   Na 7. Targach Książki Edukacyjnej w Warszawie otrzymaliśmy NAGRODĘ EDUKACJA 2000 za podręcznik Wybrane zagadnienia z biznesu

 

alt

 
Wydawnictwo założył i przez 13 lat prowadził Marian Pietraszewski (1927-2004)   Z wykształcenia mgr ekonomii. Pracę nauczycielską rozpoczął w 1952 r. w Technikum Finansowym w Elblągu i w Słupsku. Do Poznania wrócił w 1955 r. i podjął pracę w Technikum Ekonomicznym. W 1960 roku objął obowiązki kierownika Sekcji Ekonomicznej w Okręgowym Ośrodku Metodycznym w Poznaniu, a w latach 1968-1973 dyrektora Okręgowego Ośrodka Metodycznego w Poznaniu. Przez dwa lata był zastępcą dyrektora Instytutu Kształcenia Nauczycieli i Badań Oświatowych w Poznaniu. Od 1975 roku do 1989 pełnił funkcję kuratora oświaty i wychowania w Koninie. Pracował również w charakterze wykładowcy w Oddziale Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Od 1 września 1989 r. do 31 stycznia 1991 r. był dyrektorem Szkoły Polskiej przy Ambasadzie RP w Bagdadzie. Od 1991 r. do 2004 r. redaktor naczelny Wydawnictwa eMPi2.
 

Marian Pietraszewski (1927-2004)


   Wielokrotnie nagradzany za osiągnięcia pedagogiczne, ma w swoim dorobku prawie 60 pozycji wydawniczych do przedmiotów ekonomicznych - jako samodzielny autor i we współpracy z innymi.

 
Na targach edukacyjnych

alt
kliknij, aby zobaczyć zdjęcia
 

Przejdź do strony głównej

Korzyści przy zakupie

► od 10 egzemplarzy dostawa gratis
► od 20 egzemplarzy dostawa gratis i 10% rabatu
 
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu