wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Podręczniki i publikacje archiwalne » sprzedaż zakończona » W Kórniku czy w malinach. Narodziny na przełomie wieków
logopedia

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, a my będziemy informować Cię o naszych nowych książkach*

 
* Zapisanie się do newslettera oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych (otrzymywanie informacji handlowych na wskazany adres e-mail). Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo eMPi2 s.c., ul. św. Wojciech 28, 61-749 Poznań. Więcej w Polityce prywatności


W Kórniku czy w malinach. Narodziny na przełomie wieków

W Kórniku czy w malinach. Narodziny na przełomie wieków

Dostępność: Książka niedostępna – nakład wyczerpany!

Koszt wysyłki: od 11,00 zł Dostępne formy wysyłki dla oglądanego produktu:Poczta Polska Odbiór w punkcie i automacie - 11,00 zł
Pocztex (Poczta Polska) – płatność przelewem - 13,00 zł
Pocztex (Poczta Polska) – płatność przy odbiorze przesyłki - 17,00 zł
Kurier FedEx – płatność przelewem - 18,00 zł
Kurier FedEx – płatność przy odbiorze - 22,00 zł

Numer katalogowy: MALI


Brak ceny

  • Opis książki
  • Spis treści
  • Przykładowe strony
  • O Autorce
  • Linki (3)
NAKŁAD WYCZERPANY!
Iwona Marczak
Wyd. 1, 2015
ISBN 978-83-65149-06-0
ss. 216

Jednym z najważniejszych wydarzeń w ludzkim życiu są narodziny. Dla rodzącej kobiety, dla przychodzącego na świat dziecka, dla całej rodziny, dla istnienia przyszłych pokoleń. W ciągu ostatnich 100 lat zmieniło się podejście do rodzącej kobiety i jej nowo narodzonego dziecka. Do lat 50. XX wieku porody przyjmowano w domu. W drugiej połowie XX wieku zaczęto tworzyć izby porodowe, a następnie oddziały szpitalne, w których do dziś dzieci przychodzą na świat. Jednocześnie rośnie liczba zwolenników powrotu do porodów domowych. Ta książka opowiada historie rodzących wtedy i teraz kobiet. Pierwsza część jest zapisem historii kórnickiej izby porodowej i ukazuje realia porodów w latach 1956-1975, druga część to relacje współcześnie rodzących kobiet i ich mężów z porodów odbywających się w warunkach szpitalnych i domowych.

Zapis doświadczeń rodzących kobiet jest doskonałą lekturą dla przyszłych matek - podpowiada, co  jest ważne przed, w trakcie i po porodzie, daje szansę na podjęcie świadomego wyboru miejsca oraz sposobu rodzenia.

Z przedmowy Autorki: Tytuł niniejszej książki [...] nie jest przypadkowy. „W Kórniku czy w malinach. Narodziny na przełomie wieków” ma czytelnikowi pokazać zmiany, jakie następują w opiece nad rodzącą kobietą i jej dzieckiem. Na kartach książki spróbuję przedstawić cud narodzin w kilku odsłonach. Zacznę od informacji dotyczących początków funkcjonowania izby porodowej w Kórniku i nakreślenia warunków, w jakich rodziły wówczas kobiety. Pokażę historie tamtych kobiet. W drugiej części przytoczę wspomnienia współczesnych kórniczanek, które rodzą teraz w szpitalu w obecności wspierającego męża. Opowieści te pozwolą czytelnikowi zobaczyć, jak ważna jest rola osób wspierających podczas porodu i jakie znaczenie ma to wsparcie dla kobiety. W książce nie zabraknie też relacji ojców, którzy podzielą się swoimi odczuciami dotyczącymi obecności w tym intymnym i trudnym w życiu kobiety wydarzeniu.

Ponieważ wokół ciągle słyszy się negatywne opowieści o porodach, chcę pokazać kobietom, które wątpią, czy dadzą radę urodzić dziecko, że jest wiele kobiet, które mimo bólu i trudu, traktują narodziny dziecka jako coś pięknego i niezapomnianego w ich życiu. Chcę pokazać cud narodzin odbywający się zarówno w szpitalu, jak i w zaciszu domowym. Będą to opowieści o dobrych porodach, aby pokazać, że może to być piękne wydarzenie w życiu kobiety pod warunkiem, że sama w to wierzy i chce urodzić dziecko w sposób fizjologiczny.

oprawa: miękka

alt
alt
alt
alt

alt

alt
alt
alt
alt
Iwona Marczak jest położną w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym przy ul. Polnej w Poznaniu. Jako kórniczanka zainteresowała się historią tamtejszej izby porodowej, której historię spisała. Na co dzień prowadzi w Kórniku Malinową Szkołę Rodzenia i przyjmuje porody w warunkach domowych.
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu