wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Podręczniki i publikacje archiwalne » sprzedaż zakończona » Zarządzanie placówką oświatową
logopedia

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, a my będziemy informować Cię o naszych nowych książkach*

 
* Zapisanie się do newslettera oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych (otrzymywanie informacji handlowych na wskazany adres e-mail). Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo eMPi2 s.c., ul. św. Wojciech 28, 61-749 Poznań. Więcej w Polityce prywatności


Zarządzanie placówką oświatową

Zarządzanie placówką oświatową

Dostępność: Książka niedostępna – nakład wyczerpany!

Koszt wysyłki: od 10,00 zł Dostępne formy wysyłki dla oglądanego produktu:Poczta Polska Odbiór w punkcie - 10,00 zł
Pocztex Kurier 48 (Poczta Polska) – płatność przelewem - 10,00 zł
Pocztex Kurier 48 (Poczta Polska) – płatność przy odbiorze przesyłki - 13,50 zł
Kurier FedEx – płatność przelewem - 17,00 zł
Kurier FedEx – płatność przy odbiorze - 19,00 zł

Numer katalogowy: ZPO


Brak ceny

  • Opis książki
  • Spis treści
  • Przykładowe strony
  • O Autorze
  • Linki (1)

NAKŁAD WYCZERPANY!
publikacja dla dyrektorów placówek oświatowych i kandydatów na dyrektora

Autor: Roman Lorens
Wyd. 1, 2016
ISBN 978-83-65149-11-4
ss. 190
oprawa: miękka
 
Publikacja dla dyrektorów placówek oświatowych i kandydatów na dyrektora, wskazująca i omawiająca umocowania prawne działań, które musi podejmować dyrektor, wypełniając swoją funkcję. Książka podzielona jest na trzy rozdziały.
   W rozdziale pierwszym pt. Objęcie stanowiska dyrektora szkoły omówiono regulacje prawne związane z obejmowaniem stanowiska dyrektora placówki oświatowej - m.in. wymagania stawiane kandydatowi, konieczność opracowania koncepcji funkcjonowania placówki, nawiązanie stosunku pracy z dyrektorem, przekazanie szkoły, a także procedury związane z odwołaniem lub rezygnacją dyrektora ze stanowiska.
   Drugi rozdział pt. Zarządzanie szkołą ukazuje zadania dyrektora związane m.in. z zatrudnianiem pracowników pedagogicznych i niepedagogicznych, awansem nauczycieli, nadzorem pedagogicznym, kontrolą zarządczą, odpowiedzialnością za naruszenie dyscypliny finansów publicznych i obowiązkiem prowadzenia Biuletynu Informacji Publicznej.
   W rozdziale trzecim pt. Dyrektor w świetle prawa przedstawiono rozwiązania prawne związane z samą osobą dyrektora: dodatki, które otrzymuje dyrektor za pełnioną funkcję, jego czas pracy, zastępstwa doraźne, urlopy, ocenę pracy, oświadczenie majątkowe oraz prawne rozstrzygnięcia związane z ewentualnym prowadzeniem działalności gospodarczej i politycznej.
    Omówione w książce akty prawne obejmują nie tylko ustawy i rozporządzenia, ale także wyroki sądów różnych instancji, rozstrzygające problematyczne kwestie.
   Na końcu książki zamieszczono załącznik przedstawiający poszczególne akty prawne i wskazano najważniejsze regulacje w nich zawarte. Zamieszczone przepisy dotyczą działalności statutowej placówek oświatowych, prawa państwowego, stosunku pracy, urlopów, ochrony pracujących i bhp, zbiorowego prawa pracy oraz prawa finansowego i podatkowego.

POBIERZ ROZDZIAŁ
– Prowadzenie działalności gospodarczej i politycznej (format pdf)
 
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Roman Lorens – nauczyciel, certyfikowany trener „Management im Bildungssektor” – „Train the Trainer”, Akredytowany Ekspert ©KFE & Akredytowany Trener Instytutu Konsultantów Europejskich. Wieloletni redaktor merytoryczny i autor ponad stu publikacji z zakresu zarządzania oświatą, nadzoru pedagogicznego i prawa oświatowego. Wykładowca i edukator zarządzania oświatą, współpracujący z uczelniami i ośrodkami doskonalenia nauczycieli w całym kraju. W latach 1996–2008 wicedyrektor i dyrektor liceum ogólnokształcącego. Obecnie pełni rolę koordynatora sieci samokształcenia i współpracy dyrektorów szkół i przedszkoli.
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu